Rolety

Ponúkame široký výber kvalitných roliet pre vaše okná a dvere. Naše rolety kombinujú moderný dizajn, funkčnosť a bezpečnosť. Vyberte si rolety, ktoré dokonale doplnia váš interiér a zabezpečia vám účinnú ochranu pred slnečným žiarením a nežiaducim pohľadom zvonka.

Vonkajšie tienenie Domovo
Hliníkové rolety - Domovo
hlinikova-roleta

Hliníkové rolety

Vonkajšie hliníkové rolety sa vyznačujú dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou proti vonkajším poveternostným podmienkam. Jednotlivé lamely rolety sú vyplnené PUR penou, čo zaručuje vysoké izolačné vlastnosti. Tepelnú izoláciu zabezpečuje aj vzduchová medzera medzi plášťom rolety a oknom. Štetinové tesnenie vo vodiacich koľajniciach zabezpečuje minimalizáciu hlučnosti pri pohybe rolety alebo aj pri silnom vetre. Okrem základných siedmych farieb ponúkame hliníkové rolety aj v mnohých drevodekoroch a preto je možnosť vyrobiť rolety v presne rovnakej farbe ako máte plastové okná.

Výhody hliníkových roliet:
 • až 7 farieb v základnej cene (biela RAL 9016, antracit RAL 7016, tmavohnedá RAL 8019, čokoládová hnedá RAL 8014, strieborná RAL 9006, sivá matná RAL 7038, slonová kosť RAL 1013)
 • ručné alebo elektrické ovládanie na diaľkový ovládač
 • možnosť integrovanej sieťky proti hmyzu
 • možnosť podomietkového vyhotovenia
 • poskytujú mechanickú ochranu okna
 • sťažujú prípadné vonkajšie pokusy o vniknutie
 • po spustení poskytujú úplnú tmu
 • vysoká tepelná izolácia
 • dlhá životnosť
 • ľahká manipulácia
 • odolnosť voči UV žiareniu

Vonkajšie rolety je možné ovládať nástennými alebo prenosnými vysielačmi s funkciou ovládania jedného alebo viacerých zariadení, diaľkovými ovládačmi s časovým naprogramovaním alebo centrálnymi riadiacimi jednotkami pre celú domácnosť. Tá umožňuje vytvárať rôzne typy scenárov používania prispôsobené potrebám zákazníka.

Dostupné farby:
hlinikove-rolety-dostupnost-farieb
plastova-ro leta
plastove-rolety

Plastové rolety

Plastové rolety majú aj v dnešnej dobe stále svoje uplatnenie. Prestavujú cenovo výhodnejšiu alternatívu oproti hliníkovým roletám. Chránia okná pred mechanickým poškodením a zlepšujú tepelno-izolačné vlastnosti okien. Ovládanie plastových roliet je riešené guľatou alebo plochou šnúrou, ktorá sa navíja do automatu. Nevyžadujú príliš veľa starostlivosti, maximálne pravidelné čistenie. Pre montáž roliet je dôležité aby rám okna nebol príliš zapracovaný omietkou alebo zateplením, lebo v takých prípadoch sa plastová roleta nedá namontovať.

Lamely roliet sú vyrobené z plastu. Lamely existujú v rôznych farebných prevedeniach ale odporúčame len biele lamely. Biela je najdodolnejšia farba a farebné plastové lamely sa môžu pod vplyvom vysokého tepla zdeformovať a stratiť farbu. Upozorňujeme, že farebné plastové lamely nie sú odolné voči UV žiareniu. Preto ak chcete vyslovene farebné rolety, určite odporúčame hliníkové rolety.

Plastové rolety sa dajú vyrobiť aj s integrovanou rolovacou sieťkou proti hmyzu. Horný bubon rolety je vyrobený z ohýbaného hliníkového plechu v bielej alebo hnedej farbe. Vodiace koľajnice rolety môžu byť tiež biele, alebo hnedé a sú vybavené štetinovým tesnením.

V základnej cene sú rolety štandardne vybavené hliníkovou spodnou lištou, ktorá zvyšuje stabilitu celej rolety, napríklad pri silnom vetre.

Ďalšie druhy roletových systémov v ponuke

Zaomietacie podomietkové rolety

Podomietkové rolety sú primárne určené pre novostavby, ale nájdu svoje uplatnenie aj pri rekonštrukcii rodinných domov pri správne zvolenej hrúbke zateplenia a potrebných stavebných úprav. Dôležitou otázkou je naplánovanie použitia tohto typu riešenia a spôsobu montáže podomietkových roliet už vo fáze projektovania budovy.

Tento systém zaisťuje dokonalú tepelnú a zvukovú izoláciu, pretože nezasahuje do konštrukcie okien a dverí a nenarušuje tak energetickú bilanciu budovy. Tieto výrobky dokonale splývajú s fasádou budovy a tvoria jej neoddeliteľnú súčasť. Čelo roletového boxu tvorí podklad pre dokončovací materiál (napr. omietku) a vďaka tomu je schránka rolety neviditeľným prvkom budovy. Konštrukčné prvky ako revízna klapka alebo vodiace koľajnice môžu byť farebne prispôsobené podľa okien. Pancier rolety tvoria hliníkové lamely vyplnené penou a taktiež aj integrovanou rolovacou sieťkou proti hmyzu. Tá zaisťuje účinnú ochranu proti hmyzu so zachovaním prílivu svetla a čerstvého vzduchu do interiéru.

Ovládanie roliet môže byť riešené aj manuálne ovládacou šnúrou alebo páskou, ale v dnešnej dobe je najrozšírenejší elektrický spôsob ovládania diaľkovým ovládačom alebo vypínačmi umiestnenými na stene.

Nadokenné rolety

Tento systém patrí do triedy nadstavbových roliet, ktorých princíp spočíva v priamom umiestneniu roletovej schránky na okenný rám prostredníctvom príslušného adaptačného profilu, plne kompatibilného s profilom okenného rámu.

Schránka rolety je vyrobená z kvalitných PVC prvkov a jej vnútro je dodatočne izolované. Do schránky rolety je možné umiestniť integrovanú rolovaciu sieťku proti hmyzu. Je to veľmi univerzálny a všestranný výrobok umožňujúci montáž bez zabudovania, s čiastočným alebo úplným zabudovaním, kde čelo schránky tvorí podklad pre dokončovací materiál (omietku, zateplenie) a vďaka tomu je schránka neviditeľným prvkom fasády.

Ovládanie roliet môže byť riešené aj manuálne ovládacou šnúrou alebo páskou, ale v dnešnej dobe je najrozšírenejší elektrický spôsob ovládania diaľkovým ovládačom alebo vypínačmi umiestnenými na stene. V prípade servisu rolety je revízna klapka umiestnená buď od spodnej strany roletovej schránky alebo od vnútornej čelnej strany, v závislosti od typu použitého systému.

Dohodnite si stretnutie

Štyri kroky k novým roletám

Ste na správnom mieste, kde vám poskytneme spoľahlivé a jednoduché riešenia pre váš domov. Uvažujete o nových dverách, oknách či doplnkoch? Sme tu pre vás a radi vám s tým pomôžeme!

 • 01
  Bezplatné
  vymeranie
 • 02
  Výroba
  roliet
 • 03
  Doručenie
  až k vám domov
 • 04
  Inštalácia
  k vašej spokojnosti

Máte záujem alebo otázky?

Stačí vyplniť formulár a my vás budeme kontaktovať.

  Top