Hliníkové dvere

Hliníkové dvere sú modernou a obľúbenou voľbou pre mnoho domov, kancelárií, obchodných priestorov, priemyselných budov. Tieto dvere sú vyrobené z hliníka, ktorý je známy svojou pevnosťou a odolnosťou proti poveternostným vplyvom a korózii.

Jednou z hlavných výhod hliníkových dverí je ich nižšia hmotnosť v porovnaní s drevom alebo plastom. To znamená, že sú ľahšie na otváranie a zatváranie. Okrem toho majú štýlový a moderný vzhľad, ktorý sa ľahko prispôsobí akýmkoľvek dizajnovým požiadavkám.

gava-902-anthrazit-vchodove-dvere
Hliníkové dvere

DVERNÉ HLINÍKOVÉ PROFILY

Dverné hliníkové profily sú moderným a esteticky príjemným riešením pre vstupné dvere a okná. Vďaka svojmu odolnému materiálu poskytujú vynikajúcu tepelnú izoláciu a dlhú životnosť.

PE68HI_drzwi_kopniak
Hliníkové dvere Ponzio PE68HI - prierez - Domovo

Ponzio PE68HI

Tento systém je ideálny pre bežné rekonštrukcie, pre priemyselné a kancelárske stavby. Užšia stavebná hĺbka, výhodné tepelno izolačné vlastnosti a atraktívna cena zaistili tomuto profilovému systému popularitu na domácom trhu.

Je to tepelne izolovaný trojkomorový systém s prerušeným tepelným mostom určený k výrobe okien a dverí. Oproti štandardnej verzii PE68 má profil PE68HI vylepšené tepelno izolačné vlastnosti vďaka 24 mm hrubej izolačnej vložke, ktorá je vložená do stredovej komory hliníkového profilu. Konštrukčná hĺbka rámu je 68 mm. Rám a krídlo okien a dverí je z exteriérovej strany zlícované do roviny. Profil je veľmi stabilný a je vhodný aj pre okná a dvere s veľkými rozmermi.

Zasklenie je možné dvojsklom alebo trojsklom, plným panelom alebo ornamentovým sklom. Okenný systém obsahuje dve dorazové tesnenia a jedno stredové EPDM tesnenie. Hrúbka okenného krídla je 76 mm. Dverný systém obsahuje dve dorazové tesnenia a hrúbka dverného krídla je 68 mm.

Hliníkové profily je možné farbiť práškovou farbou podľa vzorkovníka RAL alebo je možnosť ich laminácie do rôznych odtieňov imitácie dreva.

Technické parametre:

Hliníkové profily: EN AW-6060 T66 dle PN-EN 573-3 stan T66 dle PN-EN 515 Al Mg Si 0,5 F22 podľa normy DIN 1725 T1, DIN 17615 T1
Tesnenie: Vyrobené zo syntetického kaučuku EPDM v súlade s normou ISO 3302-01, E2
Stavebná hĺbka rámu: Okná aj dvere 68 mm
Hrúbka krídla: Dvere 68 mm
Maximálne rozmery krídla: Dverné – Š 1350 x V 2500 mm, hmotnosť max. 210 kg
Hrúbka výplne: Dvere – krídlo 13 – 51 mm
Tepelná izolácia pre okná PE68HI: Uf od 1,8 W/m2K, Ud = 1,06 W/m2K (vypočítané pre dvere: L 1230 x H 2180 mm, Ug = 0,5 W/m2K, trojsklo)
Metódy dokončenia povrchu: Práškové lakovanie polyesterovými farbami spĺňajúce požiadavky Qualicoat, výber z farieb RAL, prírodné a farebné eloxovanie, lakovanie na drevodekor – spĺňajúce vysoké antikorózne požiadavky

PE78NHI_drzwi
Hliníkové dvere Ponzio PE78NHI - prierez - Domovo

Ponzio PE78NHI

Ak hľadáte produkt, ktorý vám poskytne vynikajúce výsledky a bude fungovať spoľahlivo, potom by ste mali zvážiť nákup okien Ponzio PE78NHI. Najvyspelejší trojkomorový tepelno izolačný hliníkový systém je určený na výrobu okien a dverí s obzvlášť vysokými požiadavkami na tepelnú izoláciu a na výrobu veľkorozmerových konštrukčných riešení. Produkty vyrobené z tohto profilu sa vyznačujú najmodernejšou konštrukciou a patria k tomu najlepšiemu na trhu hliníkových výrobkov. Sú vhodné na novostavby rodinných domov, ale aj na vysoko zaťažených frekventovaných miestach.

Stavebná hĺbka profilu rámu okien a dverí je 78 mm, s prerušením tepelného mostu 42 mm pri oknách a 34 mm pri dverách. Oproti štandardnej verzii PE78N má profil PE78NHI vylepšené tepelno izolačné vlastnosti vďaka izolačnej vložke, ktorá je vložená do stredovej komory hliníkového profilu.

Zasklenie je možné dvojsklom alebo trojsklom, plným panelom alebo ornamentovým sklom. Okenný systém obsahuje dve dorazové tesnenia a jedno stredové EPDM tesnenie. Hrúbka okenného krídla je 86 mm. Dverný systém obsahuje dve dorazové tesnenia a hrúbka dverného krídla je 78 mm.

Hliníkové profily je možné farbiť práškovou farbou podľa vzorkovníka RAL alebo je možnosť ich laminácie do rôznych odtieňov imitácie dreva.

Technické parametre:

Hliníkové profily: EN AW-6060 T66 dle PN-EN 573-3 stan T66 dle PN-EN 515 Al Mg Si 0,5 F22 podle normy DIN 1725 T1, DIN 17615 T1
Tesnenie: 3 ks – Vyrobené zo syntetického kaučuku EPDM v súlade s normou ISO 3302-01, E2
Stavebná hĺbka rámu: Okná aj dvere 78 mm
Hrúbka krídla: Okná 86 mm
Maximálne rozmery krídla: Okenné – Š 1700 x V 2200 mm, Š 1300 x V 3000 mm, hmotnosť max. 200 kg
Hrúbka výplne: Okná – fixný rám 17 – 61 mm, krídlo 17 – 69 mm
Tepelná izolácia pre okná PE68HI: Uf od 0,9 W/m2K, Uw = 0,74 W/m2K (vypočítané pre okno: L 1480 x H 2180 mm, Ug = 0,5 W/m2K, trojsklo)
Metódy dokončenia povrchu: Práškové lakovanie polyesterovými farbami spĺňajúce požiadavky Qualicoat, výber z farieb RAL, prírodné a farebné eloxovanie, lakovanie na drevodekor – spĺňajúce vysoké antikorózne požiadavky

 • Technológie, ktoré
  šetria energie
 • Excelentná zvuková
  izolácia
 • Vysoká priepustnosť
  svetla
 • Odolnosť.
  Garantovaná záruka
 • Ekologické
  materiály
 • Moderný premyslený
  dizajn

Dverné výplne

Do hliníkových dverí ponúkame dverné výplne od renomovaných výrobcov. Najvýznamnejším slovenským výrobcom kvalitných dverných výplní je firma Gavaplast. Kompletnú ponuku HPL a ALU výplní do dverí si môžete pozrieť v katalógoch.

GAVA aluminium výplne

GAVA hpl výplne

Dohodnite si stretnutie

Štyri kroky k novým dverám

Ste na správnom mieste, kde vám poskytneme spoľahlivé a jednoduché riešenia pre váš domov. Uvažujete o nových dverách, oknách či doplnkoch? Sme tu pre vás a radi vám s tým pomôžeme!

 • 01
  Bezplatné
  vymeranie
 • 02
  Výroba
  dverí
 • 03
  Doručenie
  až k vám domov
 • 04
  Inštalácia
  k vašej spokojnosti

Máte záujem alebo otázky?

Stačí vyplniť formulár a my vás budeme kontaktovať.

  Top