Viac než len okná

Plastové okná

Plastové okná a dvere sú najpopulárnejšou voľbou a zjavne nie náhodou. Kvalita a spoľahlivosť plastových okien sú nespochybniteľné.

cenovo výhodné a nenáročné na údržbu. Tepelno-izolačné vlastnosti okien sú vysoko závislé od typu zasklenia, pretože väčšinu povrchu okien tvorí práve sklo. Dobre zvolené dvere a okná poskytujú vynikajúcu tepelnú a zvukovú izoláciu. Zároveň ponúkajú pocit pohodlia a bezpečia a znamenajú aj úsporu energie.

hlavny-obrazok-pre-plastove-okna-1
 • Tepelná izolácia
 • Vynikajúci pomer ceny a kvality
 • Farebné možnosti
 • Jednoduchá údržba
 • Bezpečnosť
 • Zvuková izolácia
Plastové okná

GEALAN

Okenné profily Gealan sú vyrobené z kvalitného PVC materiálu, ktorý zabezpečuje vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom a zaručuje dlhú životnosť. Vďaka svojej kvalite a vlastnostiam sú okenné profily Gealan ideálnym riešením pre moderné a energeticky úsporné domy.

Štandard za rozumnú cenu

Gealan S8000

Gealan 8000 je nemecký profil s dlhou tradíciou, perfektnou funkčnosťou a estetickým vzhľadom. Šesťkomorová konštrukcia rámu aj krídla s dorazovým tesnením spĺňa náročné požiadavky tepelnej a zvukovej izolácie.

Tento profil je vhodný pri rekonštrukciách domov a energeticky úsporných stavbách s vhodným zasklením. Zväčšená hlavná komora v ráme umožňuje použitie masívnej oceľovej výstuhy pre zlepšenie stability okna. Krídla okien sú dostupné v rovných a zaoblených variantoch. Ponúkané zasklenie je dvojsklo (24 mm), ale tepelnú izoláciu možno ešte zlepšiť trojvrstvovým zasklením (44 mm). Profil Gealan 8000 ponúka moderné farby a imitácie dreva. Taktiež je dostupný s inovatívnou povrchovou úpravou Acrylcolor, ktorá je odolná voči poškriabaniu, odpudzuje špinu a prach a má elegantne matný a hladký povrch.

Technické parametre:

Plastové okno GEALAN S8000
Stavebná hĺbka systému: 74mm
Počet komôr: 6
Počet tesnení: 2
Využiteľnosť: rekonštrukcie aj novostavby
Prestup tepla rámu (Uf): 1,2 W/m2.K
Prestup tepla okna (Uw): 1,2 – 0,80 W/m2.K *
Štandardné zasklenie: dvojsklo 24 mm – trosjklo 44 mm
Maximálne zasklenie: 48 mm

Gealan9000
Výborný pomer kvality a ceny

Gealan S9000

Gealan profily sú symbolom nemeckej precíznosti a dlhej histórie. Profil S 9000 je všestranný systém pre okná, dvere a zdvižno-posuvné dvere s tromi tesniacimi rovinami. Hlboké zapustenie skla minimalizuje rosenie a kondenzáciu. Skosenie krídla a stredové tesnenie chráni pred poveternostnými vplyvmi. Profil je stabilný vďaka masívnym oceľovým výstužiam. Gealan 9000 ponúka rôzne farby a povrchové úpravy, vrátane odolného Acrylcolor.

Profil je vhodný pre novostavby a pasívne domy.

Technické parametre:

Plastové okno GEALAN S9000
Stavebná hĺbka systému: 82,5 mm
Počet komôr: 6
Počet tesnení: 3
Využiteľnosť: rekonštrukcie aj novostavby
Prestup tepla rámu (Uf): 0,92 W/m2.K
Prestup tepla okna (Uw): 0,80 W/m2.K *
Štandardné zasklenie: trojsklo 44-48 mm
Maximálne zasklenie: 52 mm

Plastové okná

SALAMANDER

Salamander Window & Door Systems je jedným z popredných európskych dodávateľov energeticky úsporných PVC okenných a dverových profilových systémov. Už dlhé roky v úzkej spolupráci so svojimi zákazníkmi navrhuje nové rady profilov pre okná a dvere, ako aj ďalšie riešenia pre domácnosť.

Nadčasový dizajn

GreenEvolution Flex 76

Obľúbený profil Streamline 76 bol v roku 2023 nahradený inovatívnym systémom pod názvom greenEvolution Flex 76. Inováciami bola vylepšená statika a aj tepelnoizolačné vlastnosti.

Univerzálny produkt vhodný pre rekonštrukciu aj novostavbu. Profil s päť komorami a hĺbkou 76 mm. Možnosť použitia izolačného dvoj- alebo trojskla, čo znižuje tepelné straty a účty za vykurovanie. Jednoduché prispôsobenie vďaka klasickému tvaru profilov a širokej škále dostupných dýh. Okná Salamander s ľahkou údržbou a vysokou odolnosťou voči mechanickým vplyvom. Existuje aj 6-komorová verzia s tretím tesnením. Pre hrubší profil odporúčame BluEvolution 82.

Technické parametre:

Plastové okno GreenEvolution Flex 76
Stavebná hĺbka systému: 76 mm
Počet komôr: 5
Počet tesnení: 2
Využiteľnosť: rekonštrukcie aj novostavby
Prestup tepla rámu (Uf): 1,1 W/m2.K
Prestup tepla okna (Uw): 1,2 – 0,74 W/m2.K *
Štandardné zasklenie: dvojsklo 24 mm – trosjklo 48 mm
Maximálne zasklenie: 48 mm

be82_ho9020_ho8521_w
Moderný hranatý vzhľad a atraktívna cena

Salamander BluEvolution 82

Keď hľadáte kompromis medzi vysokou kvalitou, tepelnou efektivitou a cenou produktu, tak je okenný profil bluEvolution 82 práve pre Vás.

Plastové okná Salamander bluEvolution 82 sú vybavené izolačným trojsklom hrúbky 48 mm a teplým rámikom Swisspacer. Hĺbka konštrukcie je 82 mm s 6 komorami. Kvalitné celoobvodové kovanie Siegenia Titan s voľbou bezpečnostnej triedy. Stredové tesnenie chráni mechanické časti a zlepšuje tepelnú a zvukovú izoláciu. Okná ponúkajú vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty. Možnosť výberu farby a hliníkového prekrytia. Skryté pánty Siegenia Axxent zaručujú estetiku a technické výhody. Odporúčané pre tých, ktorí hľadajú úsporu energie a vysokú kvalitu.

Technické parametre:

Plastové okno Salamander BluEvolution 82
Stavebná hĺbka systému: 82 mm
Počet komôr: 6
Počet tesnení: 3
Využiteľnosť: rekonštrukcie aj novostavby
Prestup tepla rámu (Uf): 1,0 W/m2.K
Prestup tepla okna (Uw): 0,77 W/m2.K *
Štandardné zasklenie: trojsklo 48 mm
Maximálne zasklenie: 52 mm

Špičková technológia v modernom dizajne

Salamander BluEvolution 92

Profilový systém BluEvolution 92 spája modernú technológiu so špičkovým materiálom a dizajnom okien. Optimalizovaná, šesťkomorová konštrukcia s hĺbkou až 92 mm v kombinácii s premyslenou výškou profilov (118 mm) umožňujúcou veľký prienik slnečných lúčov dovnútra miestnosti, zaručuje dokonalú tepelnú izoláciu a najlepšiu energetickú účinnosť.

Rohy okien v systéme BluEvolution 92 sa spojujú technikou V-Perfect, čo zabezpečuje neviditeľné spojenie a vysokú estetiku. Táto technológia zlepšuje aj odolnosť a stabilitu okien. Stredové tesnenie chráni okno pred vonkajšími vplyvmi a poskytuje ochranu proti vlámaniu. Profil BluEvolution 92 je k dispozícii v rovných alebo zaoblených variantoch krídla. Okná sú vybavené izolačným trojsklom, 6-komorovou konštrukciou a vysoko kvalitným kovaním Siegenia Titan s možnosťou voľby bezpečnostnej triedy. Skryté pánty Siegenia Axxent zabezpečujú čistý vzhľad a neprerušené obvodové tesnenie. Systém BluEvolution 92 je charakteristický svojím snehovo bielym profilom a odporúča sa pre tých, ktorí si nechcú robiť kompromisy a hľadajú najlepšie riešenie.

Technické parametre:

Plastové okno Salamander BluEvolution 92
Stavebná hĺbka systému: 92 mm
Počet komôr: 6
Počet tesnení: 3
Využiteľnosť: novostavby
Prestup tepla rámu (Uf): 1,0 W/m2.K
Prestup tepla okna (Uw): 0,73 W/m2.K *
Štandardné zasklenie: trojsklo 48 mm
Maximálne zasklenie: 60 mm

Máte záujem o inú značku?

Zabezpečujeme dodanie okien a dverí aj nasledujúcich značiek:
deceunick-logo
rehau-logo
aluplast-logo
energeto-neo-logo
spectrum-logo
decco-logo

Možnosti vyhotovenia okien

Teplý rámik

Hliníkový rámik medzi dvoma tabuľami skla je najslabším miestom z hľadiska tepelnej izolácie. Rámik je dobrým vodičom tepla a vytvára tepelné mosty medzi tabuľami, čo často spôsobuje kondenzáciu vlhkosti a rast plesní. Novým štandardom je teplý rámik (TGI), vyrobený z materiálov s lepšou tepelnou izoláciou, ako je plast alebo nerezová oceľ. Použitie teplého rámika zlepšuje tepelnú izoláciu okna a zníži kondenzáciu vlhkosti. To tiež vedie k úspore nákladov na vykurovanie a minimalizuje tvorbu plesní.

Zvar V-Perfect

Vybrané okná dodávame pozvárané technológiou spájania profilov V-Perfect. Vzniká takmer neviditeľný zvar. Spojenie profilov touto technológiou je ideálne prepracované. Vďaka tomu je zaistená požadovaná pevnosť rohov pri zachovaní najlepšej estetiky, ktorá je aktuálne dostupná na trhu. Pri farebných oknách vytvára technológia V-Perfect dokonalú imitáciu dreveného okna takmer neviditeľným rohovým spojom.

Skryté pánty Titan Axxent

Vybrané profilové systémy je možné vybaviť skrytými pántami Siegenia Titan axxent 24+ . Kompletne skryté kovanie je veľmi moderné a vhodné na novostavby. Na základe premysleného dizajnu, použitím vysoko pevných materiálov a najmodernejšej montážnej technológie sú nové pánty Titan axxent jednoduché, robustnejšie, odolnejšie proti opotrebeniu a bezpečnejšie ako akékoľvek pánty predtým.

Výhody:

 • kompletne skryté otočné body pre jasný a krásny vzhľad okien
 • vďaka vysokej nosnosti je možné realizovať veľké okenné konštrukcie
 • ideálne pre okná s malými rozmermi vďaka kompaktnej konštrukcii
 • obzvlášť odolné voči opotrebeniu a dlhá životnosť
 • neprerušené tesnenie v oblasti pántov, zvýšená tepelná izolácia okna
 • optimálne prístupné možnosti nastavovania krídla
 • ochrana spodného pántu pred nečistotami vďaka krásne tvarovanej krytke
Plasthliníkové okno - “hliníková kapotáž” - Domovo

Plasthliníkové okno - “hliníková kapotáž”

Okenný profil bluEvolution 82 ponúkame s možnosťou vyhotovenia s hliníkovým obložením. Hliníkové prekrytie Aluskin umožňuje spojiť funkčnosť plastových okien s inovatívnou a dizajnovou povrchovou úpravou hliníkových okien. To je odpoveď pre tých, ktorí majú problém vybrať si materiál, z akého je okno vyrobené.

Objavte výhody hliníkového prekrytia Aluskin. Jednoduchosť údržby a starostlivosti, odolnosť voči atmosférickým vplyvom. Prekrytia chránia rám okna pred mechanickým poškodením a môžu tak výrazne predĺžiť životnosť plastového okna. Prekrytia Aluskin sa dajú ľahko namontovať na rám okna z PVC a preto okná môžu získať akúkoľvek želanú farbu bez ovplyvnenia bieleho povrchu okenného profilu.

Dohodnite si stretnutie

Štyri kroky k novým oknám

Ste na správnom mieste, kde vám poskytneme spoľahlivé a jednoduché riešenia pre váš domov. Uvažujete o nových dverách, oknách či doplnkoch? Sme tu pre vás a radi vám s tým pomôžeme!

 • 01
  Bezplatné
  vymeranie
 • 02
  Výroba
  okien
 • 03
  Doručenie
  až k vám domov
 • 04
  Inštalácia
  k vašej spokojnosti

Máte záujem alebo otázky?

Stačí vyplniť formulár a my vás budeme kontaktovať.

  Top