Sieťky proti hmyzu

Najjednoduchším a ekonomickým riešením proti nepríjemnému hmyzu je použitie praktických sieťok proti hmyzu. V ponuke máme mnoho druhov pevných sietí na plastové, hliníkové aj drevené okná. Na HS portály, balkónové dvere a poprípade na vchodové dvere máme v ponuke sieťkové dvere – otváracie, rolovacie, posuvné a plissé siete.

Ochrana proti hmyzu

Okenné sieťky

ISSO 4 – Najpoužívanejší typ sieťok na plastové okná. Sú ideálnym riešením proti vniknutiu hmyzu. Montáž je jednoduchá bez mechanického zásahu do okenného rámu. Sieťka sa vkladá do okna a jednoduchým pootočením držiakov je uchytená k rámu. V prípade potreby sa dá sieť znova pootočením držiakov zdemontovať. Rám sieťky tvorí extrudovaný hliníkový profil, do ktorého je pomocou tesniacej gumy uchytená samotná sieťovina. Sieťovinu tvorí sklené vlákno potiahnuté PVC. Základné farby rámu sieťky sú biela, tmavohnedá, antracit, strieborná a RAL8003 (k zlatému dubu). Za príplatok sú dostupné v drevoimitačných prevedeniach alebo lakované na hocijakú farbu zo vzorkovníka RAL. Na výber máte v základnej cene šedú alebo čiernu sieťovinu. Za príplatok existuje sieťovina antialergická, pet screen – zosilnené pre majiteľov domácich miláčikov.

V ponuke máme ďalšie typy sieťok, ktoré sa používajú podľa konkrétneho typu okna a situácie. Napríklad ak máte na oknách už namontované vonkajšie rolety alebo máte atypický tvar okna, navrhneme Vám vhodný druh sieťky proti hmyzu.

Typy sieťok:

ISSO4 – 19×8 / 24×24 / 25×10 / 37×10 / 32×11 LUX / 34×9

Sieťkové dvere - otváracie

V ponuke máme dva základné druhy otváracích sieťkových dverí.

Sieťkové dvere vo vlastnom ráme (profil 23x13)

pantove-dvere-23x13

Prvý typ sú takzvané sieťkové dvere vo vlastnom ráme (profil 23×13), v základnom prevedení s pružinovými pántami. Odporúčame ich na jednokrídlové balkónové dvere. Veľkou výhodou je, že sa zatvárajú pomocou magnetickej lišty po celej výške dverí. Po celom obvode dverí je tesniaca kefka. Základné farby sú biela, hnedá a antracit. Za príplatok sú dostupné v drevoimitačných prevedeniach alebo lakované na hocijakú farbu zo vzorkovníka RAL. Sieťkové dvere sa otvárajú von, môžu byť vyrobené ako ľavé alebo pravé. Vyrábajú sa presne na mieru a montáž dverí je veľmi jednoduchá. Dajú sa použiť na plastové, hliníkové aj drevené balkónové dvere.

Sieťkové dvere (40x20) bez vlastného rámu

sietkove-dvere-40x20

Druhý typ sú sieťkové dvere (40×20) bez vlastného rámu. Tvorí ich len krídlo, ktoré je pomocou pántov (štandardných alebo pružinových) namontované na rám balkónových dverí. V krídle je umiestnená na požadovanej výške deliaca vodorovná priečka, na ktorej je umiestnené madielko pre pohodlné otváranie. Pre ochranu proti nechcenému poškodeniu sieťky v dolnej časti, je možné inštalovať do dverí okopovú lištu. Zamykanie je riešené pomocou dvoch magnetiek rovnomerne rozmiestnených na výške dverí. Používame ich v prípade dvojkrídlových balkónových dverí, alebo tam kde nechceme aby vznikla v spodnej prahovej čati prekážka – bezbariérové riešenie.

Rolovacie sieťky - okenné aj dverové

Rolovacie sieťky ponúkame aj na okná (rolovanie zhora nadol) aj na balkónové dvere (rolovanie do boku). Rolovacie sieťky sú samonavíjacie, po uvoľnení blokády sa sieťovina zroluje do hliníkového boxu. Svoje uplatnenie nájdu pri oknách, kde je potrebný prístup k vonkajšiemu parapetu, napríklad k sušiaku na oblečenie alebo kvôli polievaniu kvetov. Rolovacie balkónové sieťky sú vhodné na miesta, kde je minimálny priestor na použitie von otváracích sieťkových dverí, keďže rolovacie sieťkové dvere nezaberajú žiadny priestor z balkónu. Štandardné farby rámu sú biela, hnedá, antracit. Za príplatok je možné vyrobiť rám hocijakej farbe podľa vzorkovníka RAL farieb alebo v rôznych drevoimitačných farbách.

plisse-maxi

Plissé sieťky - okenné aj dverové

Najmodernejším a veľmi obľúbeným riešením pre veľké plochy sú plissé sieťky. Sú určené pre HS portály, terasy, zimné záhrady, francúzske okná. Vyrábajú sa v rôznych variantoch (Mini Plissé, Maxi Plissé, jednokrídlové, dvojkrídlové), pre každú situáciu sa vyberá najvhodnejšie riešenie. Obrovskou výhodou je možnosť vyrobiť plissé sieťky v bezbariérovej verzii.

Výhody plisovaných sieťok:
 • použitie na veľké plochy
 • jednoduchá obsluha
 • zaberajú málo miesta
 • dajú sa zastaviť v hocijakej polohe
 • na rozdiel od iných typov sieťok môžu byť inštalované pod vonkajšie žalúzie

Štandardné farby rámu sú biela, hnedá, antracit. Za príplatok je možné vyrobiť rám hocijakej farbe podľa vzorkovníka RAL farieb alebo v rôznych drevoimitačných farbách.

posuvna-13x62

Posuvné sieťkové dvere 13 x 62

Jednoduché a praktické riešenie pre posuvné, terasové alebo dvojkrídlové balkónové dvere. Princíp sieťky spočíva v jednom alebo viacerých posuvných krídlach, ktoré sa posúvajú na kolieskach na vodiacich lištách. Integrované kefkové tesnenia a kolieska zabezpečujú hladký a tichý chod. Pevné extrudované profily sú pospájané kovovými rohovníkmi. Posuvné sieťky vyžadujú minimálny priestor na montáž. Štandardné farby rámu sú biela, hnedá, antracit. Za príplatok je možné vyrobiť rám hocijakej farbe podľa vzorkovníka RAL farieb alebo v rôznych drevoimitačných farbách. Na výber máte v základnej cene šedú alebo čiernu sieťovinu. Za príplatok existuje sieťovina antialergická, pet screen – zosilnené pre majiteľov domácich miláčikov.

Dohodnite si stretnutie

Štyri kroky k novým sieťkam

Ste na správnom mieste, kde vám poskytneme spoľahlivé a jednoduché riešenia pre váš domov. Uvažujete o nových dverách, oknách či doplnkoch? Sme tu pre vás a radi vám s tým pomôžeme!

 • 01
  Bezplatné
  vymeranie
 • 02
  Výroba
  sieťok
 • 03
  Doručenie
  až k vám domov
 • 04
  Inštalácia
  k vašej spokojnosti

Máte záujem alebo otázky?

Stačí vyplniť formulár a my vás budeme kontaktovať.

  Top